چند راه ساده برای دریافت وام فوری از بانک‌های خصوصی و دولتی

۹ اسفند ۱۳۹۸
۳ دیدگاه

معمولا برای بسیاری از افراد پیش آمده است که برای یک کار ضروری به دنبال دریافت وام فوری باشند ولی با مراجعه به بانک‌های مختلف با این جمله روبرو می‌شوند که: “وام فوری نداریم!” ولی آیا واقعا بانک‌های خصوصی و دولتی وام فوری ندارند و نمی‌توان از هیچ روشی برای تسهیلات استفاده کرد؟

طبق بخشنامه‌های مختلف بانک مرکزی بسیاری از بانک‌های دولتی و خصوصی موظف به ارائه تسهیلات فوری به مشتریان خود هستند و بانک‌ها نیز به اعطای تسهیلات فوری به شرط تضمین مناسب و سود متناسب با آن علاقه‌مند هستند. برای آشنایی با طرح‌های مختلف بانک‌های دولتی و خصوصی با ما همراه باشید. قابل ذکر است که بدانید بانک‌های زیر مشروط به شرایطی به مشتریان خود وام فوری پرداخت می‌کنند:

به‌روزرسانی ۲۶ آبان ۹۸: چند نکته مهم برای دریافت وام

غالب اوفات وقتی نیازمند یک وام فوری و ضروری هستیم؛ فقط به گرفتن وام فکر کرده و دیگر توجه نمی‌کنیم که چند درصد سود واقعی بهره وام است یا بازپرداخت‌های وام چند ماهه و با چه مبلغی است.

ممکن است کل پولی که باید به بانک پرداخت شود را درست محاسبه نکنیم یا اصلا شرایط دریافت وام را ندانیم و بعد هنگامی که نیمی از راه را رفته یا برگه‌های درخواست وام را امضا و به بانک تحویل دادیم؛ تازه دو زاری ما بیفتد که تحت چه شرایطی وام گرفتیم.

ما در سایت قندان، نحوه محاسبه دقیق و درست سود یک وام را به دو روش فرمولی و دستی آموزش دادیم. حتما این مقاله را مطالعه کنید.

اگر وامی می‌گیرید که باید پس‌انداز داشته باشیم یا سپرده شما مسدود می‌شود؛ دقیقا از بانک بپرسید چند درصد سپرده و پس‌انداز شما وام تعلق می‌گیرد و پس از چند ماه؟ جمع امتیازهای شما باید چقدر باشد؟ به سپرده شما چقدر سود تعلق می‌گیرد و چگونه می‌توانید این سود را دریافت کنید؟ چه زمانی می‌توانی سپرده خود را از بانک بیرون بیاورید؟

این‌ها پرسش‌های مهمی هستند که باید پیش از هر اقدامی برای دریافت وام از کارکنان بانک پرسیده و با بررسی کامل آن‌ها پیش‌قدم شوید.

به‌روزرسانی ۱۹ آبان ۹۸: طرح عقیق بانک انصار

یکی دیگر از طرح‌های تسهیلاتی بانک انصار، طرح عقیق است. در این طرح، مبلغ وام، سود وام و میزان اقساط وام را خود مشتری انتخاب می‌کند.

با شرایط خاصی که در این طرح مشخص شده است؛ می‌توانید تا سقف یک میلیارد تومان وام بگیرید و خودتان نرخ سود تسهیلات و مدت زمان بازپرداخت را مشخص کنید. این طرح برای کسب‌وکارها و مشاغل نوپا بسیار مفید است.

سود تسهیلات: ۸ الی ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: حداقل ۵۰ هزار تومان (حداقل سه ماه باید سپرده در نزد بانک باشد)

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: حداکثر یک میلیارد تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۱۰۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب جاری)

نسبت تسهیلات به سپرده: براساس جمع میانگین امتیازهای حساب جاری

در طرح تسهیلاتی طرح عقیق اگر متقاضی دریافت وام تا سقف ۱۰ میلیون تومان هستید؛ یک ضامن رسمی (کسر از حقوق) و تا سقف ۲۰ میلیون تومان دو ضامن رسمی (کسر از حقوق) باید به بانک معرفی کنید. برای متقاضیان دریافت تسهیلات بیش از ۲۰ میلیون تومان ارائه و گرو قرار دادن سند ملکی در نزد بانک انصار، الزامی است.READ  نوآوری در تکنولوژی و تغییراتی که آن در صنعت ساخت و ساز ایجاد میکندقدرت گرفته از افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمند

با مراجعه به بانک انصار می‌توانید جدول‌های میزان مبلغ دریافت وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت را مشاهده و خودتان تصمیم‌گیری کنید کدام ردیف برای شما مناسب‌تر است تا سود کمتری به بانک بدهید.

وام را می‌توانید به صورت یکجا و اصطلاحا راس مدت بدهید یا اقساط کرده و هر ماه مبلغی به بانک برگردانید.

به‌روزرسانی ۱۲ آبان ۹۸: طرح رضوان بانک انصار

این طرح شامل وام قرض‌الحسنه بانک انصار با سود تنها ۲ درصد است. در واقع، امتیاز میانگین حساب اصلی ترین عامل تعیین کننده میزان وام می باشد که تا سقف ۲۰ میلیون تومان تعریف شده است.

این وام برای کسب‌وکارهای کوچک، کارآفرین‌ها، افرادی که نیاز مالی فوری ندارند و قادر به سرمایه‌گذاری هستند؛ مناسب است. در این طرح می‌توانید با سپرده‌گذاری شرایط مالی خود را تقویت کنید بدون اینکه بخواهید سود وام زیادی بپردازید.

طرح رضوان بانک انصار از سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی شده و هیچ محدودیت زمانی ندارد. ابتدا باید یک حساب در بانک انصار افتتاح کرده و به مرور با آن کار کنید و سپرده خود را افزایش دهید تا جمع میانگین امتیازهای شما افزایش پیدا کند.

جزئیات بیشتر طرح رضوان به شرح زیر است:

سود تسهیلات: ۲ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: حداقل ۵۰ هزار تومان (حداقل سه ماه باید سپرده در نزد بانک باشد)

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۲۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب قرض‌الحسنه)

نسبت تسهیلات به سپرده: براساس جمع میانگین امتیازها (۶۰ درصد سپرده پس از سه ماه)

ضامن این وام براساس میزان وام و شرایط بازپرداخت آن تعیین می‌شود. برای افتتاح حساب یا داشتن این شرط حداقل مبلغ سپرده شما باید ۵۰ هزار تومان باشد. حداقل هم باید سه ماه سپرده شما نزد بانک باقی بماند. حداکثر سپرده‌گذاری نامحدود است.

در این طرح به ازای هرماه سپرده گذاری و گردش حساب ۲۰ درصد امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه به سپرده‌گذار اعطاء خواهد شد و بعد از ۵ ماه سپرده‌گذاری از ۱۰۰% امتیاز تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیون تومان برخوردار خواهد شد.

به‌روزرسانی ۵ آبان ۹۸: وام فوری بانک تجارت

بانک تجارت در طرح «تسهیلات آنی بانک تجارت» از طریق سپرده‌گذاری بلندمدت (حداقل ۱ ساله)، وام فوری بدون ضامن می‌دهد. در این طرح، سپرده متقاضی مسدود شده و دیگر نیازی به ضامن کارمند یا دردسرهای گرفتن وام نیست.

مشخصات طرح «تسهیلات آنی بانک تجارت»:

سود تسهیلات: متغیر (۴ الی ۱۸ درصد)

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: به نسبت وام درخواستی

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۳۰۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۳۶ ماه

سود سپرده: متغیر (۵ الی ۱۵ درصد)

نسبت تسهیلات به سپرده‌گذاری: حداکثر ۸۵ درصد

سقف تسهیلات سپرده‌های بلند مدت با سود ۵ درصد ۳۰۰ میلیون تومان معادل ۷۵ تا ۸۵ درصد میزان سپرده‌گذاری شما است. اقساط این سپرده‌ها نیز حداقل ۱۲ ماه و تا حداکثر ۳۶ ماه است. بازه سود تسهیلات نیز برای این سپرده‌ها ۴ درصد و ۷ درصدی است.READ  آشنایی با انواع وام و شرایط اخذ آنهاقدرت گرفته از افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمند

به‌روزرسانی ۲۸ مهرماه ۹۸: وام ۱۰ میلیون تومانی بانک ملت بدون سپرده‌گذاری

اگر نیاز به وامی تا سقف ۱۰ میلیون تومان دارید و از سوی دیگر نمی‌خواهید سپرده‌گذاری داشته باشید و یک وام فوری و ضروری بگیرید؛ می‌توانید سراغ بانک ملت و طرح وام فوری و نقدی این بانک بروید.

البته، واضح است که سود این وام بیشتر از وام‌های با سپرده‌گذاری و حدود ۱۸ درصد است. نیاز به یک ضامن رسمی شخصی دارد و نباید هیچ‌گونه بدهی بانکی یا چک برگشتی داشته باشید.

مشخصات وام نقدی ۱۰ میلیونی بانک ملت:

سود تسهیلات: ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: نیاز نیست

حداکثر میزان تسهیلات اعhttps://amlakzaeem.irطایی: ۱۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۳۶ ماه

سود سپرده:

نسبت تسهیلات به سپرده‌گذاری: –

یکی از الزامات اصلی دریافت این وام، اشتغال به کار است. وام‌گیرنده باید مدارک شغلی خود را ارائه دهد و از سوی دیگر، هیچ‌گونه بدهی بانکی یا چک برگشتی نداشته باشد.

همان‌طور که اشاره شد نیازی به سپرده‌گذاری در این وام نیست بلکه در هنگام درخواست تسهیلات با افتتاح حساب در این بانک بخشی از مبلغ وام در سپرده شما تا زمان پرداخت کامل اقساط مسدود می‌شود. این مبلغ بین ۱۵ تا ۱۷ درصد مبلغ تسهیلات شما است.

به‌روزرسانی ۱۴ مهرماه ۹۸: وام خرید کالای بانک صادرات بدون نیاز به سرمایه‌گذاری

بانک صادرات با هدف تسهیل در خرید کالاهای مصرفی و با دوام داخلی یا خودروهای ایرانی، اقدام به ارائه وام خرید کالا تا سقف ۸ میلیون تومان کرده است.

برای دریافت این وام نیازی به سرمایه‌گذاری یا سپرده کوتاه‌مدت نیست و هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک صادرات، این وام را تقاضا کنید. این وام فقط به کالاهای داخلی یا خودروهای ایرانی تعلق می‌گیرد و ۸۰ درصد پیش‌فاکتور به عنوان وام پرداخت می‌شود.

به گفته بانک صادرات، سود وام ۱۸ درصد و بازپرداخت در حداقل ۲۵ ماه و حداکثر ۳۶ ماه است. برای خودروهای داخلی بازه بازپرداخت به ۶۰ ماه می‌رسد.

مشخصات وام خرید کالای بانک صادرات:

سود تسهیلات: ۱۸ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: نیاز نیست

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۸ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه برای خودرو ایرانی (۲۵ الی ۳۶ ماهه برای کالا)

سود سپرده:

نسبت تسهیلات به فاکتور: ۸۰ درصد پیش‌فاکتور خرید کالای ایرانی

برای دریافت این وام نیاز به یک پیش‌فاکتور خرید کالای داخلی و یک ضامن معتبر دارید. چک وام فقط در وجه فروشنده کالا نوشته خواهد شد. فروشنده باید از وزارت صنعت و معدن مجوز کسب داشته باشد.

به‌روزرسانی ۷ مهرماه ۹۸: چگونه بدون ضامن وام فوری دریافت کنیم؟

یکی از مراحل زمان‌بر و سخت در دریافت وام‌ها و تسهیلات بانکی، استفاده از ضامن است. بانک‌ها در تایید ضامن‌ها و مدارک آن‌ها بسیار سخت‌گیر هستند و معمولا افراد عادی در این بخش گرفتار می‌شود.READ  بهره‌وری صنعت ساختمانقدرت گرفته از افزونه نوشته‌های مرتبط هوشمند

پیدا کردن دو ضامن کارمند با مدارک معتبر و دسته چک و نامه کسر از حقوق و … عملا وام گرفتن را به پردردسرترین کار دنیا تبدیل می‌کند.

روش‌های جایگزین برای حذف ضامن و درخواست وام فوری و ضروری؛ یکی استفاده از سپرده‌گذاری در بانک‌ها و دیگری دادن ضمانت‌های سند ملکی است.

در حاضر حاضر، بسیاری از بانک‌های وام‌ها و طرح‌هایی دارند که نیازی به ضامن نداشته ولی باید ابتدا در آن بانک سپرده‌گذاری کرده و سپرده شما تا زمان پس دادن اقساط بانک مسدود شوند.

گر پول دارید اما نمیخواهید از آن استفاده کنید این روش بهترین گزینه است. در این روش با سپرده‌گذاری (ایجاد حساب و خواباندن پول در حساب) می‌توانید بخشی از آن را فورا از بانک‌ها به صورت وام دریافت کنید.

در واقع در این روش که این روزها خیلی هم مرسوم است؛ ضمانت شما سپرده مسدود شده شما در بانک است. اما این روش برای چه افرادی مناسب است؟

کسانی که می‌خواهند خرید اقساط داشته باشند و اصل پول خود را هزینه نکنند؛ می‌توانند از وام‌های فوری دارای سپرده‌گذاری استفاده کنند. در این روش، بدون اینکه اصل پول شما کسر شود؛ می‌توانید وام را در اقساط ۱۲ تا ۶۰ ماهه بازپرداخت کنید. غالبا سود وام هم بسیار پایین و مثلا ۴ الی ۷ درصد است.

در همین صفحه ده‌ها نوع وام و طرح تسهیلات با سپرده‌گذاری برای گرفتن وام ضروری و فوری بدون نیاز به ضامن معرفی کردیم:

به‌روزرسانی ۳۱ شهریور ۹۸: طرح نیکان بانک آینده

بانک آینده در طرح نیکان که در قالب وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد است؛ تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌کند. میزان وام در این طرح برابر ۶۰ تا ۱۰۰ درصد میانگین امتیاز حساب متقاضی است.

در این طرح مشتریان و متقاضیان می‌توانند با افتتاح سپرده و بر اساس گردش حساب؛ از امتیاز تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده کنند و میزان امتیاز تسهیلات به مانده میانگین و مدت سپرده‌گذاری و فرایندهای اعتبارسنجی بستگی دارد.

برای مثال شما می توانید پس از افتتاح حساب و سرمایه گذاری بیست میلیون تومان و پس از گذشت سه ماه، ۶۰ درصد سپرده خود تسهیلاتی با مدت باز پرداخت ۱۲ ماه دریافت کنید.

مشخصات وام قرض‌الحسنه طرح نیکان بانک آینده:

سود تسهیلات: ۴ درصد

حداقل مبلغ سپرده‌گذاری: ۱۰۰ هزار تومان برای افتتاح حساب

حداکثر میزان تسهیلات اعطایی: ۲۰ میلیون تومان

تعداد اقساط: حداکثر ۶۰ ماهه

سود سپرده: صفر درصد (حساب قرض‌الحسنه)

نسبت تسهیلات به سپرده: ۶۰ تا ۱۰۰ درصد میانگین امتیاز حساب قرض‌الحسنه

توجه داشته باشید ضامن در این طرح براساس میزان وام و شرایط آن تعیین می‌شود. متقاضی باید ابتدا افتتاح حساب کند و حداقل ۱۰۰ هزار تومان به مدت ۳ ماه در بانک بگذارد ولی اگر وام می‌خواهد باید مبلغ بیشتری قرار دهد تا میانگین امتیازی حساب او افزایش پیدا کند.

پس از پایان دوره سپرده‌گذاری و جمع‌آوری امتیازهای حساب، امکان برداشت اصل سپرده قرض‌الحسنه وجود دارد.

۳ دیدگاه

  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.

  2. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

ارسال دیدگاه